اخبار

دسته: دنیای دیجیتال

به‌نظر می‌رسد الجزایر با تاسیس و راه‌اندازی نخستین مدرسه برنامه‌نویسی قصد دارد به پرورش نسلی بپردازد که در حوزه فناوری و دیجیتال سرآمد باشند. از آنجا که علم برنامه‌نویسی یکی از بزرگ‌ترین و مهم‌ترین دانش‌ها و رشته‌های علمی در جهان است که موجب قدرتمند‌شدن زیرساخت‌های علم دیجیتالی در یک کشور و پیشرفت روزافزون آن می‌شود، حالا الجزایر تصمیم گرفته است به تقویت زیرساخت‌های دیجیتال و علم رایانه خود بپردازد.

دسته: دنیای دیجیتال

بازدیدکننــدگان «نگارخانه دولتی ترِتیاکوف» (Tretyakov Gallery) از این پس قادر خواهند بود با استفاده از فناوری «واقعیت مجازی» به خلق آثار هنری در این موزه بپردازند. به تازگی امکان جدیدی در «نگارخانه دولتی ترِتیاکوف» مسکو فراهم شده است که بازدیدکنندگان در آن می‌توانند با استفاده از یک هدست «واقعیت مجازی» ( VR)، یک اثر هنری خلق کنند.

دسته: دنیای دیجیتال

دنیای اقتصاد : شرکت مایکروسافت به‌تازگی یک پتنت را به ثبت رسانده که مربوط به یک عینک با قابلیت اندازه‌گیری فشارخون است.

دسته: دنیای دیجیتال

گردش اجناس در بازار کامپیوتر به سختی صورت می‌گیرد، از سویی نبود کالا در انبارها و از سوی دیگر کاهش واردات و سختی‌های تهیه ارز برای واردکنندگان باعث شده بسیاری فعالیت خود را متوقف کنند. در شرایطی که اخیرا وزیر ارتباطات اعلام کرده بازار موبایل منتظر حراج ۱۰۰ هزار گوشی وارد شده با ارز ۴۲۰۰ تومانی است، احتمال می‌رود چنین شرایطی در بازار کامپیوتر نیز حاکم باشد و بسیاری از اجناس وارداتی که در ماه گذشته اعلام شد وارد کشور شده‌اند، در حال‌حاضر در انبارهای محتکران و سودجویان ارز وجود داشته باشد.