راهنمای استفاده از سایت

راهنمای استفاده از سایت

در دنیای دیجیتال امروز به‌کارگیری بسترهای اینترنتی راه گشای موفقیت و همچنین تسهیل در استفاده از خدمات می‌باشد حال‌آنکه در طی سالهای گذشته رابطه‌ای بی وصف میان مردم ایران‌زمین و خدمات دولت جاری ‌شده است ، با یاری پروردگار متعال و همچنین حمایت‌های سازمان فناوری اطلاعات «مصوبات سازمان فناوری  اطلاعات و ارتباطات» با هدف تسهیل استفاده از خدمات آن ایجاد شد.

صفحه اصلی :

صفحه اصلی از چهار قسمت زیر تشکیل شده است :

1- هدر  : این قسمت شامل بخش های لوگوی سایت، منوها، لینک ورود به سایت و جستجو می باشد. جهت سهولت در روند یافتن اطلاعات مورنظر کاربر قسمت جستجو قرار داده شده است که کاربران می توانند با وارد کردن کلمه جستجو اطلاعات مورد نظر خود را به راحتی به دست آورد.

2- هات پوینت : این قسمت شامل بخش های دریافت اپلیکیشن موبایل، اطلاعات آماری سایت و  دسترسی سریع می باشد.

3- محتوا : این قسمت شامل تازه های تصویب، مصوبات پر بازدید، پشنهادهای تصویب، به همراه معرفی خدمات اپلیکیشن می باشد.

4- فوتر : این قسمت شامل فرم تماس  و اطلاعات تماس با سازمان می باشد.

 

معرفی هات پوینت:

اسلایدر: این قسمت جهت معرفی معرفی صفحات اپلیکیشن موبایل مصفا در نظر گرفته شده است.

اطلاعات آماری: این قسمت برای آگاهی سریع کاربران از اطلاعات آماری از جمله تعداد کاربران، تعداد مصوبات، تعداد بازدید مصوبات و تعداد دستگاه ها در نظر گرفته شده است.

دسترسی سریع : این قسمت برای دسترسی سریع کاربران به مهمترین بخش های سایت شامل مصوبات، نشریات و اخبار در نظر گرفته شده است. کاربران با کلیک روی هر یک به صفحه مربوطه هدایت خواهند شد.

 

معرفی بخش محتوا:

تازه های تصویب : این قسمت تازه ترین مصوبات حوزه فناوری اطلاعات را نمایش می دهد.

پربازدید ترین مصوبات: این قسمت مصوباتی که بیشتر از بقیه بازدید داشته اند را نمایش می دهد.

پیشنهاد های تصویب :  در این قسمت کاربر می تواند مصوبات پیشنهاد شده از سمت سازمان فناوری را مشاهده کند.

معرفی خدمات اپلیکیشن :  در این قسمت کاربر می تواند با خدمات ارائه دهنده اپلیکیشن موبایل مصفا آشنا شود و در صورت مایل آن ها را با استفاده از لینک های موجود دانلود کند.

 

معرفی بخش فوتر:

فوتر شامل اطلاعات تماس با سازمان می باشد. کاربر با استفاده از نقشه موجود، موقعیت جغرافیایی سازمان را مشاهده نماید. جهت آشنایی سریع کاربران با سازمان فناوری اطلاعات توضیح مختصری در باره ان به همراه اطلاعات تماس از جمله آدرس، تلفن و کدپشتی آورده شده است.

همچنین کاربر می تواند با پر کردن فرم تماس با ما پیام خود را را برای اپراتورهای سایت ارسال نماید.

 

معرفی صفحه مصوبات

کاربر در این صفحه می تواند لیستی از مصوبات سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات را مشاهده کند.  در این صفحه اطلاعاتی چون نام مصوبه، دستگاه، و تاریخ تصویب قابل مشاهده است. کاربر با انتخاب گزینه «ادامه مطلب» می تواند جزییات هر مصوبه را مشاهده کند. کاربر می تواند در صورت لاگین در سامانه مصوبه ای را به لیست علاقمندی های خود اضافه کند.

 

 

معرفی صفحه اخبار

کاربر در این صفحه می تواند لیستی از اخبار درج شده در سایت را مشاهده نماید. برای جلوگیری از شلوغ شدن صفحه، اخبار صفحه بندی می شوند. کاربر با کلیک روی هر خبر می تواند جزییات خبر را مشاهده نماید.

 

 

معرفی سوالات متداول

این صفحه جهت کمک به کاربران برای یافتن پاسخ سوالات خود در نظر گرفته شده است. کاربران با مراجعه به این صفحه می توانند لیستی از سوالات ثبت شده به همراه پاسخ آن را مشاهده نماید. همچنین در صورتی که سوال کاربر جز سوالات موجود نباشد می تواند با انتخاب گزینه «سوال جدید» سوال خود را مطرح نماید.

 

معرفی صفحه کتاب ها

کاربر در این صفحه می تواند لیستی از کتاب های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را مشاهده نماید. و با انتخاب هر کتاب جزییات آن را مشاهده نماید. این جزییات شامل نام نویسنده، ناشر، سرفصل ها، خلاصه کتاب و امتیاز کاربران به آن می باشد. همچنین کاربر می تواند دیدگاه های دیگران را نسبت به کتاب را مشاهده و در صورتی که در سایت لاگین باشد دیدگاه خود را نسبت به کتاب ثبت نماید.